Jasełka połączone z jubileuszem 35-lecie Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu

Jak co roku, Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu zaprezentował swoją autorską i artystyczną wizję jasełek. Widowisko przygotowali podopieczni oraz wychowawcy szkoły. Wszystko wyszło perfekcyjnie, począwszy od gry aktorów, po piękne układy choreograficzne, scenografię i idealnie dopasowaną oprawę światło-dźwięk. Przy okazji jasełek, świętowano jubileusz 35-lecia istnienia ZS Specjalnych w Olkuszu. Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz Wicestarosta Olkuska Paulina Polak reprezentowali Powiat Olkuski na tym wydarzeniu.

 

Wszystko to wydarzyło się wczoraj, w czwartek 14 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu. Sala pełna była przybyłych gości. Obecni byli reprezentanci samorządów lokalnych, szkół, różnych instytucji, organizacji pozarządowych, związków zawodowych, duchowieństwa. Dla wielu przybyłych, jeśli nie dla wszystkich, wystawienie jasełek przez Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu to wydarzenie, na które czekają cały rok i od którego liczą czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Do naszych serc

Do wszystkich serc uśpionych

Dziś zabrzmiał dzwon

Już człowiek obudzony

Bo nadszedł czas

I dziecię się zrodziło

A razem z nim

Maleńka przyszła miłość

 

Maleńka miłość w żłobie śpi

Maleńka miłość przy Matce Świętej

Dziś cała Ziemia i niebo lśni

Dla tej miłości maleńkiej

 

Porzućmy zło

Przestańmy złem się bawić

I czystą łzą

Spróbujmy serce zbawić

Już nadszedł czas

Już dziecię się zbudziło

A razem z nim

 

Maleńka przyszła miłość

Słowa tej pastorałki, która wybrzmiała i wczoraj, oddaje przesłanie jasełek: tylko miłość może uratować ludzi i świat. Mając na uwadze to, co dzieje się na świecie przejmujący, i dający do myślenia, był widok przedstawicieli różnych nacji z kontynentów, którzy przybywają pokłonić się maleńkiemu Jezusowi. Zwłaszcza jeśli każdy z nich ma puzzla, na którym jest fragment mapy świata, a potem te puzzle składają się w jedną całość….

Po jasełkach można było obejrzeć kilku minutową prezentację mulitimedialną związaną z 35-letnią historią szkoły. Na koniec składano życzenia z okazji jubileuszu na ręce dyrektora szkoły Pawła Wilka i jego zastępy Karoliny Piekoszewskiej. W holu głównym na przybyłych czekały słodkości.

Serdecznie gratulujemy jubilatce i życzymy dalszych sukcesów, dziękujemy też za tegoroczne wzruszenia i już oczekujemy przyszłego roku.

GPT

 

 


Drukuj