Metody dostarczania dokumentów do Starostwa Powiatowego w Olkuszu

Sprawdź w jaki sposób skutecznie złożyć dokumenty niezbędne do załatwienia Twojej sprawy w Starostwie Powiatowym w Olkuszu.

Przed załatwieniem swojej sprawy zapoznaj się z informacjami:

  • w jaki sposób możesz tego dokonać,
  • o jakie dokumenty będziemy cię prosić,
  • czy i jakiej wysokości pobieramy opłaty za wydanie dokumentu.

Większość tych informacji znajdziesz przy każdej usłudze w Katalogu Usług Starostwa Powiatowego w Olkuszu. W razie wątpliwości możesz również skontaktować się pracownikiem tego Wydziału Starostwa Powiatowego w Olkuszu, który obsługuje twoją sprawę. Informacje o zakresach działań poszczególnych Wydziałów i kontakty do pracowników znajdziesz w zakładce Wydziały Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Jeśli posiadasz Profil Zaufany lub podpis kwalifikowany dokumenty możesz złożyć w formie elektronicznej:

  1. Korzystając z Katalogu Usług Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Niektóre sprawy opisane w Katalogu Usług Starostwa Powiatowego w Olkuszu możesz załatwić dzięki powiązaniu z platformami biznes.gov.pl i obywatel.gov.pl.
  2. Wysyłając swoje dokumenty na elektroniczną skrzynkę podawczą Starostwa Powiatowego w Olkuszu, za pośrednictwem formularza umieszczonego na platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). Zapoznaj się z instrukcją załatwiania spraw urzędowych przez platformę ePUAP. Dokumenty możesz wysłać znajdując odpowiedni temat sprawy lub jako tzw. "pismo ogólne". Sprawdź jak wysłać Pismo ogólne do urzędu. 
  3. Jeżeli chcesz uzyskać dokument prawa jazdy albo załatwić sprawę związaną z rejestracją pojazdów możesz również skorzystać z dedykowanej do tych spraw elektronicznej skrzynki podawczej ESP PIK

Dokumenty możesz również dostarczyć:

  1. Osobiście w godzinach pracy urzędu składając je na Dziennik Podawczy Starostwa Powiatowego w Olkuszu.
  2. Listownie na adres: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, ul. Mickiewicza 2, 32-300 Olkusz
 

Drukuj