Sobota, 1-10-2022
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski

Pamięci pułkownika Władysława Gnysia

Wczoraj w Żuradzie, przy okazji inauguracji nowego roku szkolnego, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach 83. rocznicy pierwszego powietrznego zwycięstwa w czasie II wojny światowej, które miało miejsce nad Żuradą i uroczystym otwarciu wystawy pn. "Pułkownik Władysław Gnyś - bohater z Sarnowa".

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Powiatowa inauguracja nowego roku szkolnego za nami. Odbyła się ona w murach olkuskiej "Budowlanki", gdzie na zaproszenie Dyrektora szkoły Pani Maridy Zoń i społeczności szkolnej mieliśmy ogromną przyjemność gościć.

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

Cześć i chwała żołnierzom Rzeczypospolitej!

Wieczna pamięć poległym i pomordowanym za Ojczyznę!

Niech żyje wolna i niepodległa Polska!


 1

Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne w Chechle

W minioną sobotę w Chechle odbyła się lokalna impreza pn. "Jesteśmy aktywni w naszej wsi - integracja od małego do seniora" pod honorowym patronatem Starosty Olkuskiego.

Jubileusz 100-lecia istnienia OSP w Laskach

W niedzielę 28 sierpnia na placu przy remizie OSP odbyły się uroczystości jubileuszowe laskowskiej jednostki pożarniczej. Oprócz licznych wystąpień, podziękowań i odznaczeń, niewątpliwie najważniejszym punktem programu było oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Nowoczesna sala gimnastyczna w „Ekonomiku” otwarta

Historyczna inwestycja przy Zespole Szkół Nr 3 w Olkuszu stała się faktem. Zakończono prace związane z budową i oddaniem do dyspozycji nowoczesnej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Już od września nowa sala usprawni prowadzenie zajęć sportowych zarówno lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych. To świetna wiadomość dla mieszkańców naszego powiatu, a w szczególności dla uczniów.

Menu

Wróć do początku strony