Piątek, 1-12-2023
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski
Uczestnicy konkursu

XVII Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski

W piątek, 24 listopada br., odbył się XVII Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski, zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Tegoroczne motto konkursu brzmiało: "Czy pamiętasz jak z tobą tańczyłem walca…", nawiązując do słów wiersza Juliana Tuwima. Konkurs objęli honorowym patronatem: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Olkuski.

Uczestnicy i organizatorzy konkursu - Zapisani na skrzydłach historii

“Zapisani na skrzydłach historii” - Powiatowy Konkurs Plastyczny zakończony

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu zakończyło realizację projektu „Z motylem na skrzydle”, który był częścią ogólnopolskiego konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo”. Głównym celem projektu było propagowanie wiedzy na temat mało znanych polskich naukowców, odkrywców i wynalazców, których osiągnięcia nie są doceniane, a zasługują na pamięć.

Powiatowi Mistrzowie Frazeologii

Powiatowy Turniej Frazeologiczny pod patronatem honorowym Starosty Olkuskiego rozstrzygnięty! Celem konkursu było podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii, propagowanie kultury języka polskiego, a także pobudzanie wyobraźni i kreatywności poprzez ilustrowanie związków frazeologicznych.

 Oto wyniki:

Kategoria 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐲 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐫𝐚𝐭𝐨𝐫 dla klas I - III

Komisja w składzie: Anna Płachecka-Śniadach - artysta plastyk, Maria Dyduch - pedagog w SP w Kluczach, artysta plastyk, Anna Konieczniak - nauczyciel polonista i Renata Zawisz - nauczyciel bibliotekarz, wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce: Lena Kurek, SP w Rodakach, opiekun Agnieszka Bruzda
2 miejsce: Adam Wyżycki, SP w Bydlinie, opiekunJolanta Kalarus
3 miejsce: Inez Słomińska, SP Nr 1 w Olkuszu, opiekun Jadwiga Stasiak

Wyróżnienia:

Wiktor Smętek, SP w Chechle, opiekun Edyta Kidawa-Półkoszek
Alicja Wiewióra, SP w Bolesławiu, opiekun Justyna Todor-Pałka
Kalina Kocjan, SP w Ryczówku, opiekun Halina Krzywda
Marlena Bednarczyk, SP Nr 1 w Olkuszu, opiekun Jadwiga Stasiak
 
Kategoria 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳 𝐟𝐫𝐚𝐳𝐞𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐢


Komisja w składzie: Renata Zawisz - Nauczyciel bibilotekarz, Sylwia Pilarczyk - nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w SP, Anna Konieczniak - nauczyciel języka polskiego, Anna Barczyk - nauczyciel języka polskiego, oceniła testy wiedzy i wyłoniła zwycięzców.
𝐙 𝐤𝐥𝐚𝐬 𝐈𝐕 - 𝐕𝐈 są to:
1 miejsce: Sara Strózik, SP w Kluczach, opiekun Magdalena Jurczyk 
2 miejsce ex aequo: Natalia Szot, Sp w Bydlinie, opiekun Katarzyna Maniak i Barbara Kania, SP Nr 9 w Olkuszu, opiekun Marzena Kozieł
2 miejsce: Zuzanna Małozięć, SP w Chechle, opiekun Monika Latos
 

𝐙 𝐤𝐥𝐚𝐬 𝐕𝐈𝐈 - 𝐕𝐈𝐈𝐈 są to:

1 miejsce: Hanna Kulawik, ZS Nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Starostecka
2 miejsce ex aequo: Aleksander Barakomski, SP w Kluczach, opiekun Iwona Boruń, Krzysztof Gałąź, SP w Ryczówku, opiekun Teresa Pająk i Zuzanna Henkel, SP Nr 9 w Olkuszu, opiekun Aneta Gołda
3 miejsce: Zofia Majcher, SP w Rodakach, opiekun Marta Sojka

Dzisiaj, w Szkole Podstawowej w Kluczach, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, poprzedzone spektaklem teatralnym pt. "Sensacja w kurniku" w wykonaniu uczniów szkoły Gratulujemy młodym aktorom i wszystkim osobom, na czele z Dyrektorem Szkoły, Radną Rady Powiatu Panią Martą Dziurą, zaangażowanym w zorganizowanie turnieju, a przede wszystkim za kultywowanie kultury języka polskiego i tożsamości narodowej.

 
W imieniu Powiat Olkuski w wydarzeniu wzięli udział: Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Paulina Polak i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kamil Wołek.


 

 

Zdjęcie z Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości

Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości - event wspierający lokalny biznes w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu. Powstał Klub Przedsiębiorczych Kobiet

W czwartek, 16 listopada br., do budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu przybywali przedsiębiorcy z powiatu olkuskiego, aby skorzystać z porad ekspertów z różnych dziedzin związanych z działalnością firm. Wśród odwiedzających pojawiło się też spore grono pań. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez olkuski PUP eventu pod nazwą „Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości” oraz specjalnego spotkania dla przedsiębiorczych kobiet z naszego terenu. W wydarzeniu wzięli udział włodarze Powiatu Olkuskiego, starosta Bogumił Sobczyk oraz jego zastępczyni Paulina Polak.

Jabłka zamiast papierosów – 12. edycja akcji promującej zdrowy styl życia

W czwartek, 16 listopada w „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu”, w szkołach ponadpodstawowych z powiatu olkuskiego odbyła się dwunasta już edycja akcji “Jabłko zamiast papierosa”. Wydarzenie to jest inicjatywą Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Inspekcji Sanitarnej. Jego celem jest zachęcenie dorosłych i młodzieży do rezygnacji z nałogu nikotynowego i propagowanie zdrowego stylu życia. Uczestnicy akcji zjedli łącznie tonę jabłek.

Delegacja Powiatu olkuskiego podczas obchodów 11 listopada

Powiat Olkuski uczcił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W sobotę, 11 listopada 2023, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, władze i mieszkańcy powiatu olkuskiego złożyli hołd bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny. Powiatowym obchodom Narodowego Święta Niepodległości przewodniczył Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Osuch.

Menu

Wróć do początku strony