Sobota, 18-05-2024
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski
Uczestnicy VII Powiatowego Maratonu Języka Angielskiego

VII Powiatowy Maraton Języka Angielskiego

Dzisiaj odbyła się gala finałowa VII Powiatowego Maraton Języka Angielskiego, konkursu pod patronatem honorowym Starosty Olkuskiego, zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku.
Konkurs składał się z trzech części: językowej, muzycznej i plastycznej.

ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM - uczestnicy konkursu

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM” w olkuskiej Bibliotece

7 maja 2024 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM””, z okazji przypadającej w tym roku 165. rocznicy śmierci Wilhelma Grimma.

Konkurs powiatowy "Człowiek i Ekologia" rozstrzygnięty

Konkurs powiatowy "Człowiek i Ekologia" rozstrzygnięty

 

Dzisiaj w IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu Powiatowego pn. "Człowiek i Ekologia" pod patronatem honorowym Starosty Olkuskiego.

Nauka, pasja, przyszłość: Powiatowe Targi Edukacyjne

W środę, 10 kwietnia 2024 roku, odbyły się PowiatoweTargi Edukacyjne w Olkuszu. To wyjątkowe wydarzenie skupiło na sobie uwagę młodych ludzi z klas ósmych całego Powiatu Olkuskiego, którzy tłumnieprzybyli na halę olkuskiego MOSiRHasło tegorocznej edycjibrzmiało: "Powiatowy pociąg do edukacji", co symbolicznie odzwierciedlało dynamikę i energię, jaką organizatorzy z Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu,chcieli przekazać uczestnikom - zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym.W inauguracji Targów uczestniczyli Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz Wicestarosta Paulina Polak, co nie tylko nadało wydarzeniu odpowiednią rangę, ale również podkreśliło ważną rolę, jaką samorząd powiatowy odgrywa w obszarze edukacji i wsparcia młodzieży. 

Konkurs „Żywy Obraz” rozstrzygnięty

Konkurs „Żywy Obraz” rozstrzygnięty

W piątek 5 kwietnia 2024, w Starostwie Powiatowym w Olkuszu zostały oficjalnie ogłoszone i wręczone nagrody laureatom powiatowego konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Żywy Obraz”. W wydarzeniu, oprócz nagrodzonych, uczestniczyli także rodzice i nauczyciele, którzy z niecierpliwością oczekiwali na oficjalne ogłoszenia wyników. Rangę uroczystości nadała obecność Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, który wręczył nagrody młodym artystom.

Rozdanie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za 2023 rok

Rozdanie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za 2023 rok

Uroczyste wręczenie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za rok 2023 odbyło się dziś w sali konferencyjnej olkuskiego starostwa. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli środowiska sportowego z Powiatu Olkuskiego, w tym zawodników, trenerów oraz działaczy, którzy w minionym roku wyróżnili się wyjątkowymi osiągnięciami. Wręczenia nagród dokonał Starosta Olkuski, Bogumił Sobczyk, w asyście Wicestarosty Pauliny Polak, radnych Rady Powiatu reprezentujących Komisję ds. Edukacji i Kultury Fizycznej i Turystyki: Rafała Soleckiego (Przewodniczący) i Marty Dziury, oraz Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego i Sekretarza Gminy Klucze Daniela Hickiewicza. W wydarzeniu uczestniczyła również Joanna Szatan-Kenderow, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

Menu

Wróć do początku strony