II edycja proekologicznej akcji Zioła w każdej zagrodzie za nami

W tym roku zakupiliśmy 2600 aromatycznych sadzonek ziół idealnych do uprawy w przydomowym ogrodzie i na kuchennym parapecie. W zestawach dla mieszkańców znalazły się zioła takie jak:
mięta, tymianek, curry maga, melisa, kocimiętka, oregano, rozmaryn, majeranek i lippia cytrynowa

Własne zioła w doniczkach, czy w domowym zielniku to doskonały sposób na to, by mieć je zawsze pod ręką. Ich uprawa ma wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie zapach, który wypełnia mieszkanie bogactwem aromatów. Smak potraw z dodatkiem świeżego tymianku czy kolendry również nie może równać się z niczym innym. Własne zioła gwarantują nie tylko wysokie walory odżywcze czy wspaniały smak, ale także produkują tlen – mają zatem korzystny wpływ na nasze zdrowie

Dzięki zaangażowaniu naszych radnych powiatowych zioła trafiły w różne zakątki Ziemi Olkuskiej, w tym do szkół, kół gospodyń wiejskich, klubów osiedlowych czy też domów dziecka.

Dziękujemy za przesłane zdjęcia Radnym Powiatowym:

Panu Michałowi Mrówce, Panu Grzegorzowi Noconiowi, Panu Piotrowi Gamrotowi, Pani Marcie Dziurze, Pani Agnieszce Gołembiowskiej-Karoń, Pani Barbarze Rzońcy i Pani Wandzie Klimek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:


Drukuj