Emilia Duda wygrała III Międzyszkolny Konkurs Charytatywny Mam Talent

Emilia Duda, uczennica Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, wygrała III Międzyszkolny Konkurs Charytatywny Mam Talent, który odbył się olkuskim MOK. Emilia swoim występem i scenicznym image pobiła publiczności, a przede wszystkim, zdobyła uznanie w oczach jury. W skład szacownego grona jury wchodzili: Bogumił Sobczyk - Starosta Olkuski - przewodniczący oraz Joanna Szatan-Kenderow – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, Barbara Rzońca – Dyrektor Domu Kultury w Bolesławiu i Radna Rady Powiatu Olkuskiego, Marcin Wiercioch - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Michał Mączka – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu.

Konkurs zgromadził na scenie MOK w Olkuszu wielu utalentowanych młodych uczestników i uczestniczek z terenu Powiatu Olkuskiego, którzy zaprezentowali się w różnorodnych kategoriach artystycznych, od zespołów wokalno-instrumentalnych, poprzez zespoły muzyczne, solistów, aż do grup tanecznych i akrobatycznych.

Oprócz zwycięskiej Emilki Dudy wystąpili m.in.: Zespół wokalno-instrumentalny - I LO w Olkuszu, Mechan Band - ZS Nr 1 w Olkuszu, Julia Milka - II LO w Olkuszu,  Szymon Rogulski – ZS Nr 3 w Olkuszu, Korneliusz Gajos – ZS w Wolbromiu, Śpiew i akrobatyka powietrzna - IV LO w Olkuszu, Kalina Andrzejczyk – SP Nr 3 w Olkuszu, Natalia Lenicka - SP Nr w Olkuszu, Maria Przybylska - SP nr w Olkuszu, Grupa taneczna (polonez) – SP w Bolesławiu, Marlena Grybska - SP nr 1 w Bukownie, Alicja Adamus – SP Nr 10 w Olkuszu, Zespół Kropelki (śpiew i akrobatyka) - SP w Kluczach, Wiktor Kurdziel, Filip Piasny i Franciszek Ziarnik - SP w Gorenicach, Kinga Buczek - SP w Żuradzie, Amelia Gil, Weronika Olejnik i Agata Szewczyk- SP w Krzykawie, Maja Sobania i Konrad Kordaszewski – SP w Zedermanie, Zespół wokalny “ONE STAR”- SP nr 1 w Olkuszu. Gościnnie zaprezentowali się również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu.

To byli wyjątkowi uczestnicy, którzy nie tylko zaprezentowali swoje talenty na scenie, ale przyczynili się do zebrania znaczących środków na ważny cel charytatywny. W ramach "III Międzyszkolnego Konkursu Charytatywnego Mam Talent" udało się zebrać imponującą sumę 9900 zł. Środki te zostaną przeznaczone na leczenie Mateusza i Wiktora Rzepków, taki bowiem cel wskazała zwyciężczyni konkursu Emilia Duda.

Na szczególne uznanie zasługuje społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzykawie, która dzięki przeprowadzonych akcji charytatywnych i licytacji, przyczyniła się do zasilenia "skarbonki" konkursu kwotą 2150 zł.

Dodajmy jeszcze, że wszyscy uczestnicy do swoich występów podeszli bardzo poważnie i profesjonalnie. Jak powiedziały dziewczyny z Krzykawy, swoją choreografię ćwiczyły ponad miesiąc, tak aby wszystko poszło tak jak trzeba. Trzeba przyznać, że wyglądało to bardzo profesjonalnie.

Były też wśród uczestników i autentyczne łzy, gdy okazało się, że nie ma upragnionego podium. Pamiętajcie, drodzy młodzi artyści, wszyscy zasługujecie na wielkie słowa uznania za waszą włożoną pracę i wrażliwość na drugiego człowieka.


 


Drukuj