Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet

Zarząd Powiatu w Olkuszu w osobach: Starosta Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Paulina Polak i Członkowie Zarządu: Krystyna Kowalewska, Piotr Gamrot i Krzysztof Dąbrowski, przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu 30 rzutek ratowniczych.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu sprzęt ratowniczy odebrali: młodszy inspektor Adam Milanowski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu i Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział Rejonowy w Olkuszu Stanisław Starzyk, który to zainicjował wspomniany zakup w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu na zbiornikach wodnych.
Rzutki to bardzo prosty i bardzo przydatny sprzęt ratowniczy, który może być wykorzystywany w ratownictwie wodnym oraz w różnych sytuacjach podczas działań ratowniczych na lodzie. To worek z pływakiem niezatapialnym, który pozwala po rzuceniu utrzymać się na wodzie. Funkcja ta spełnia warunek widoczności sprzętu ratowniczego oraz powoduje, że osoba potrzebująca pomocy jest w stanie uchwycić rzutkę.


Zapamiętaj! Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób. Dlatego Nie ryzykuj swoim życiem, nie wchodź na lód.


Drukuj