Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości 2021

Podczas dzisiejszej uroczystości, w której wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, duchowieństwo, a także szkoły, organizacje mundurowe, społeczne, kombatanckie i licznie przybyli mieszkańcy, uczciliśmy pamięć Tych, którym zawdzięczamy własne Państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I Wojny Światowej, stworzyć warunki rozwoju i odbudowy państwowości.

 Moja Polska? Czy Twoja Polska?

Nikt z nas nie ma monopolu na prawdę. Na jedyną słuszną rację. Moja prawda nie zawsze będzie w odbiorze taka jak Twoja. Ale musimy je nawzajem szanować. Bo oboje jesteśmy wolni. Wolność to możliwość dokonywania wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji. Wolność jest negatywnością. Jest tą zdolnością, tą siłą, która mówi nie. Dzięki wolności w świat człowieka wkracza n i e. Nie dla agresji. Nie dla przemocy. Nie dla wojny. Ale wolność jest najważniejszym dobrem. Jeśli zabraknie wolności - zabraknie nas. Wolność nie jest dana raz na zawsze. Szczególnie dziś te słowa nabierają wymownego znaczenia. Być wolnym znaczy: być u siebie. Razem. Moja Polska? Twoja Polska? Nie. To jest nasza Polska.

- mówił starosta olkuski Bogumił Sobczyk na olkuskim Rynku.

Dziękujemy Pani Aldonie Nowickiej - Dyrektorowi ZS Nr 1 w Olkuszu za włączenie się w organizację tegorocznej uroczystości, Zespołowi wokalno-instrumentalnemu "Małe Zedermianki" i Zespołowi TeDeum za wystąpienia patriotyczne.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Fotografował dla nas Adam Mitka

 

Drukuj