Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim w czytelni olkuskiej Biblioteki. Na tle ściany plakat promujący spotkanie z logotypami. Pod ekranem na dwóch fotelach siedzą autor i osoba prowadząca spotkanie .Autor czyta książkę do mikrofonu. Na pierwszym planie siedzą osoby zwrócone twarzą do autora. Na dole biała belka z logotypami: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Dyskusyjny Klub Książki, Instytut Książki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim w olkuskiej Bibliotece

18 października 2021 r.  członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2021” realizowanego przy współpracy z Instytutem Książki.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki – teolog, filozof i filolog islandzki. Pisarz, poeta, scenarzysta, filmowiec. Emigrant, podróżnik, obserwator. Autor książek m.in. Domu Róży/ Krysuvik, Kołysanki dla wisielca, Samotności, Zostawić Islandię, Dżender domowy i inne historie, Złodzieje bzu, Niech żyje śmierć. Był nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, Nagrody Literackiej Nike oraz do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito", a w 2007 roku znalazł się na liście kandydatów do Paszportów „Polityki".

 


Drukuj