Plakat promujący koncert, poziomy biały prostokąt. Cały pakt otoczony pomarańczowymi kleksami na obrzeżach. Z lewej strony trzy zdjęcia, na dwóch prostokątach dwóch mężczyzn, jeden gra na syntezatorze drugi śpiewa do mikrofonu . W okręgu na tych dwóch zdjęciach zdjęcie uśmiechniętej kobiety w okularach z mikrofonem. Z prawej strony napisy od góry brązowy III Olkuski Festiwal Literacki u MOC   nieni literaturą ( napis moc –pomarańczowy),  koncert poezji śpiewanej Duetu Bolan /Dowgiałło 26 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na olkuskim rynku, poniżej małą czarna czcionką : W razie niepogody pod  Biblioteką, ul. Nullo 29 b, Olkusz. poniżej pomarańczowy napis: koncert poprowadzi Anna Franik. Poniżej w dwóch kolumnach brożowe napisy : Piotr Bolanowski aranżer i producent muzyczny Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” finalista V edycji programu „Mam Talent” z zespołem Recycling Band, w drugiej kolumnie: Grzegorz Dowgiałło autor muzyki do spektaklu „Gałgan” i odtwórca tytułowej roli  współpracuje z:  Anną Dymną,Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”. Na białej belce logotypowej na samym dole logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska, Przegląd Olkuski Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koncert poezji śpiewanej duetu Bolan/Dowgiałło

Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, który odbędzie się na olkuskim Rynku 26 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00. Gościć będziemy Duet Bolan/Dowgiałło.

Duet Bolan/Dowgiałło to muzyczna petarda, okraszona autorskimi energetycznymi kompozycjami oraz klasykami muzyki tanecznej (Stevie Wonder, Jamiroquai, Prince). To tylko dwóch muzyków a możliwości wykonawcze kwartetu: (Grzegorz jest wokalistą oraz perkusistą, a Bolan pianistą oraz basistą syntezatorowym).

Piotr Bolanowski – BIO

Piotr Bolanowski a.k.a. Bolan Muzyk, aranżer i producent muzyczny (Flue, Recycling Band, Azzja). Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reżyserii Eweliny Marciniak (2014). Finalista (z zespołem Recycling Band) V edycji programu „Mam Talent”. Koncertował w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii, na festiwalach: Opene’r Festival (2019), Męskie Granie (2013,2014), Positivus Festival (2015), Jazz Jamboree (2016), T-Mobile Electronic Beats (2017). Współpracuje z m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R., Hadesem, Beatą Kozidrak, Julią Marcell, Leszkiem Żądło, Piotrem Żaczkiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim. Od 2013 roku Impresario - Atelier Jazz Club w Nowym Sączu.

Grzegorz Dowgiałło - BIO

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu, gdzie swoje umiejętności kształcił pod kierunkiem Piotra Wyleżoła (forte- pian), Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza (perkusja). Skomponował muzykę̨ do spektaklu „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, będąc jednocześnie odtwórcą̨ tytułowej roli. Jako muzyk na swoim koncie zapisał już̇ liczne występy w kraju i za granicą, m.in.: w Republice Czeskiej, Niemczech, Kuwejcie czy na Litwie. Już̇ jako student koncertował z takimi muzykami, jak choćby: Art Gore i Billy Hart. Do najbardziej znaczących jego osiągnieć́ można zaliczyć́ współpracę z Anną Dymną, Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”.

Koncert poprowadzi Anna Franik.

Dyrektor Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” odbywającego się w zabytkach Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Od 2016 roku współpracuje z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina i Wędrownym Festiwalem KOLORY POLSKI organizując wymiany koncertowe pomiędzy festiwalami. W roku 2021 rozpoczęła swój autorski projekt grania koncertów i tworzenia wydarzeń artystycznych na byłym kartoflisku w Olkuszu pod nazwą MAMPOLE. Prowadzi koncerty i różnego rodzaju wydarzenia. Jest Przewodniczącą Rady Fundacji Pełni Kultury, w której realizuje kulturalne i sportowe projekty dostosowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Zajmuje się propagowaniem, animowaniem oraz ochroną dziedzictwa kulturowego Polski, w szczególności obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Angażuje się w innowacje społeczne z zakresu udostępniania kultury i różnych usług osobom ze szczególnymi potrzebami. Wykładowczyni na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stypendystka Miasta Krakowa.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą” i dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny: Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.

Wstęp wolny!!!


Drukuj