Jestem bezpieczny w Internecie - podsumowanie projektu biblioteki

Ponad tysiąc osób wzięło udział w zajęciach, warsztatach, quizach i konkursach organizowanych w lutym i marcu przez olkuską Bibliotekę w ramach projektu „Jestem bezpieczny w Internecie”.  Projekt realizowany był w partnerstwie z firmą Fiber Interconnect z Wolbromia.

Celem projektu była promocja pozytywnego wykorzystania Internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii, wzbogacanie wiedzy na temat prawidłowego i rozsądnego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych, zapoznanie z problematyką bezpieczeństwa online i zagrożeń w sieci (problem uzależnień, cyberprzemoc, niebezpieczne treści i kontakty online).

W zajęciach i warsztatach organizowanych stacjonarnie oraz online (poprzez platformę ClickMeeting) wzięli udział uczniowie olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 5, 9 i 10, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1, z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Braciejówce, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Podlipiu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu oraz uczniowie olkuskich Przedszkoli Nr 5, 7 i 13, z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” oraz Niepublicznego Przedszkola Językowo - Sportowego "Uniwersytet Przedszkolaka".

W projekcie wzięli również udział uczestnicy cyklicznych zajęć ABC INTERNETOWEGO SENIORA, Bajkowe soboty dla rodziny oraz studenci UTW i wychowankowie Domów Dziecka POMOCNA DŁOŃ i DWOREK MARZEŃ w Olkuszu.

Na zakończenie uczniowie biorący udział w projekcie oraz laureaci quizów i konkursów otrzymali nagrody i drobne upominki ufundowane przez firmę Fiber Interconnect z Wolbromia.

Naszemu partnerowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie projektu realizowanego przez olkuską Bibliotekę, a wszystkim uczestnikom za bardzo liczny udział w projekcie.

Zdjęcie wykonane w Medi@tece olkuskiej Biblioteki, na tle okien stoją cztery kobiety w maseczkach, trzy z nich trzymają w ręku fioletowe torby reklamowe firmy Fiber, na pierwszym planie widać fragment półki z audiobookami z sali Medi@teki.Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na podłodze na pufach siedzi grupa dzieci, są odwrócone do ekranu, na którym wyświetla się duży napis „Jestem bezpieczny w Internecie mój przyjaciel Necio ”obok napisu myszka komputerowa. Obok ekranu stoi osoba prowadząca zajęcia. Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej  Biblioteka, przy ławce siedzi osoba, której widać tylko ręce, tnie kolorowy papier, na środku stoi ręcznie zrobiony robot . Obok  ścinki kolorowego papieru, taśma klej nożyczki.

 


Drukuj