Starosta Olkuski z beneficjentem programu "Zostań bartnikiem ratuj pszczoły"

„Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły” edycja 2021

W ramach powiatowego programu „Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły” 100 wielkopolskich uli wraz z zestawami startowymi trafi do 50 beneficjentów, którzy zostali wyłonieni na zasadach określonych w Regulaminie programu.

Spośród osób biorących udział w tegorocznej akcji, 35 dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bartnictwem, a 15 to pszczelarze z doświadczeniem, którzy zwiększą swoje pasieki.

Beneficjent programu "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły" odbierający swój pakiet pszczelarski od Starosty Olkuskiego i Dyrektora Wydziały Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

Inicjatywa propagująca działania proekologiczne na terenie powiatu olkuskiego, na rzecz ratowania pszczół, rozpoczęła się pięć lat temu i cieszy się rokrocznie bardzo dużym powodzeniem.

Mieszkańców zainteresowanych tematem pszczelarstwa zachęcamy do oglądania życia pszczół, dzięki kamerom zainstalowanym w powiatowej pasiece. Zobacz transmisję online z powiatowej pasieki, zlokalizowanej na dziedzińcu przed Starostwem Powiatowym w Olkuszu.

 


Drukuj